
Nasze projekty
Wyroby medyczne na bazie nanożelu
Nasza firma prowadzi działalność badawczo-rozwojową przy współpracy z :
- Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki,
- Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Celem działalności są badania podstawowe oraz skalowanie wyników prac badawczych na
warunki przemysłowe w zakresie:
- opracowania leków na łuszczycę,
- opracowania wyrobów medycznych z wykorzystaniem nanożeli oraz komórek macierzystych pochodzenia roślinnego przeznaczonych do leczenia schorzeń skóry.
W marcu 2019 uzyskaliśmy dofinansowanie z Małopolskiego Centrum
Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w wysokości 4 752 905,86 zł dla projektu:
„Opracowanie linii wyrobów medycznych na bazie nanożelu o właściwościach od
pielęgnacyjnych po lecznicze, łagodzących stany zapalne skóry.” Aktualnie zatrudniamy 5 pracowników, w tym technologów i koordynatora projektów.
Opis Projektu:
Celem proponowanego projektu jest, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe, opracowanie linii wyrobów medycznych na bazie innowacyjnej technologii nanożelu łagodzącej stany zapalne skóry, w tym w łuszczycy. Jest to stosunkowo powszechna i przewlekła choroba zapalna skóry, która dotyka blisko 25% populacji na świecie.
W ramach prac przemysłowych, w procesie formulacji opracowanych zostanie 6 stabilnych receptur:
-
żel
-
balsam
-
krem
-
płyn do skóry
-
maseczka
-
serum
Będą one wspomagać remisję łuszczycy z obecnością składnika aktywnego. Równolegle wykonane zostaną eksperymenty in vitro na liniach komórkowych potwierdzające wpływ badanej substancji aktywnej na łagodzenie objawów łuszczycy. W kolejny etapie, wykonane zostaną testy cytotoksyczności oraz genotoksyczności. Zweryfikowane będzie także działanie drażniące i uczulające preparatów. W kolejnym etapie przeprowadzone zostaną prace nad przeskalowaniem procedury formulacji nowych produktów ze skali laboratoryjnej na skalę półtechniczną tzw. skalowanie. Na tym etapie opracowany i zbudowany zostanie prototyp linii produkcyjnej oraz wytworzone zostaną pierwsze partie produktu do dalszych badań. W ramach prac rozwojowych przeprowadzone zostaną testy dermatologiczne produktów na osobach chorych na łuszczycę wraz ze specjalistycznymi badaniami w akredytowanym laboratorium niezbędnych do rejestracji wyrobu medycznego. Jednocześnie, opracowana zostanie dokumentacja umożliwiająca zgłoszenie opracowanych produktów jako wyrobów medycznych w Urzędzie Rejestracji PLWM. Udział w projekcie potwierdziły jednostki takie jak: Instytut Chemii i Technologii Organicznej Politechniki Krakowskiej oraz Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ. Po stronie Wellno Pharma zaangażowano doświadczonych technologów. Projekt przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia w firmie, zbudowania innowacyjnej linii technologicznej oraz zwiększenia konkurencyjności firmy poprzez wprowadzenie na rynek nowatorskich, na skalę światową, produktów.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o tym projekcie.

